Historia konkursu

Kiedy zaczynaliśmy nikt nawet nie przypuszczał, że Konkurs Piosenki „Wygraj sukces” stanie się jedną z najważniejszych imprez w Polsce. W 1996 roku Dyrektor Wojewódzkiego Domu Kultury – Jolanta Rosik-Rosińska wraz z Jarosławem Piątkowskim, właścicielem Studia Pro-Media, przystąpili do organizacji 1 Konkursu Piosenki „Wygraj Sukces”.

Organizatorzy chcieli zachęcić do śpiewania dzieci i młodzież z małych ośrodków wiejskich, dla których brak akompaniamentu i podkładu muzycznego był powodem do rzadkich występów. Dlatego też konkurs został poprzedzony wydaniem kasety magnetofonowej „Wygraj Sukces”, której pomysłodawcą był Jarosław Piątkowski. Na kasecie znalazło się osiem piosenek dostosowanych do różnych kategorii wiekowych, z których siedem było Jego kompozycjami. Jedna z nich była obowiązkową pozycją prezentacji, drugą dowolnie wybierali sobie wykonawcy. Odmienność tej kasety polegała na tym, że z jednej strony nagrano piosenki z przykładowym wykonaniem solisty a druga strona kasety zawierała jedynie podkład muzyczny. Warto dodać, iż wszystkie utwory zaprezentowane na kasecie były kompozycjami premierowymi i napisanymi przez twórców z naszego regionu. Kaseta została zrealizowana w tarnobrzeskiej Agencji Reklamowej Pro-Media.

Kasety były dostępne we wszystkich urzędach pocztowych województwa tarnobrzeskiego. Wystarczyło kupić kasetę, nauczyć się piosenek, wypełnić kartę zgłoszenia i wysłać do jednego z ośrodków kultury przeprowadzającego eliminacje rejonowe.

W pierwszym roku do przeprowadzenia eliminacji zachęciliśmy ośrodki kultury współpracujące z WDK: Gminny Ośrodek Kultury w Trzydniku Dużym, Centrum Kultury w Ulanowie, Opatowski Ośrodek Kultury w Opatowie, Gminny Ośrodek Kultury w Modliborzycach, Staszowski Ośrodek Kultury w Staszowie.

W eliminacjach I edycji Konkursu Piosenki „Wygraj Sukces” wzięło udział blisko 300 dzieci. Do finału, który odbył się w dniach 2 – 3 marca 1996 roku zakwalifikowało się 32 wykonawców. Nagrodę główną, dwuosobową wycieczkę do Eurodisneylandu pod Paryżem ufundowaną przez Fabrykę Firanek „Wisan” w Skopaniu, wyśpiewała Karolina Łukasiewicz ze Stalowej Woli. Galowy Koncert pierwszej edycji Konkursu, w którym wystąpili nagrodzeni wykonawcy prowadzili znani prezenterzy Telewizji Polsat: Andrzej Krucz i Wojciech Asiński.

Duże zainteresowanie jakim cieszył się konkurs sprawiło, że z radością podjęliśmy inicjatywę zorganizowania jego 2 edycji również i tym razem nie zawiedliśmy się. Liczba uczestników przekroczyła nasze oczekiwania. We wszystkich eliminacjach (środowiskowych, miejskich i regionalnych) wzięło udział ponad 500 wykonawców. Z myślą o II edycji powstały nowe teksty i nowe kompozycje autorów z województwa tarnobrzeskiego.

22 i 23 marca 1997 roku w finale 2 Konkursu Piosenki „Wygraj Sukces” wystąpiło 49 solistów, którzy zostali wyłonieni podczas eliminacji w 8 gminach województwa (Modliborzycach, Trzydniku Dużym, Klimontowie, Ożarowie, Zaleszanach, Sandomierzu, Tarnobrzegu i Połańcu). Soliści zaprezentowali się w trzech kategoriach wiekowych: 5 – 8 lat, 9 – 12 lat, 13 – 15 lat. Laureatów 2 edycji Konkursu „Wygraj Sukces” poznaliśmy 23 marca 1997 roku podczas Koncertu Galowego który poprowadził Michał Juszczakiewicz, twórca i prezenter telewizyjnego programu „Od przedszkola do Opola”. Solistom towarzyszył zespól taneczny „Fram” z Wojewódzkiego Domu Kultury w Tarnobrzegu. Triumfatorem Konkursu został 13-letni Bartłomiej Okoński z Ulanowa.

Prawdziwe szaleństwo zapanowało podczas 3 edycji Konkursu. Do eliminacji zgłosiło się ok. 900 wykonawców. Ogromnym magnesem dla wszystkich dzieci śpiewających była nagroda główna czyli 6 dniowy wyjazd do Eurodisneylandu dla dwóch osób.

Eliminacje rejonowe przeprowadzone w dniach od 1 – 15 marca 1998 roku odbyły się w Staszowie, Połańcu, Klimontowie, Ożarowie, Sandomierzu, Stalowej Woli, Zaleszanach, Nowej Dębie, Trzydniku Dużym, Modliborzycach i Ulanowie. Były one poprzedzone eliminacjami gminnymi i szkolnymi, zaś w Tarnobrzegu 14 marca 1998 roku odbyły się eliminacje miejskie. Nowością w 3 edycji Konkursu Piosenki „Wygraj Sukces” było rozszerzenie kategorii wiekowej do 19 lat. Do eliminacji finałowych zakwalifikowano 82 wykonawców. Przesłuchania konkursowe odbyły się w sali widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury 27 – 28 marca 1998r., natomiast Koncert Galowy, który prowadzili aktorzy z Teatru Naszego w Michałowie – Jadwiga i Tadeusz Kutowie, pierwszy raz miał miejsce w Hali Widowiskowo – Sportowej KS „Siarka” w Tbg,. Gwiazdą koncertu była Majka Jeżowska, obok niej udział w koncercie wzięli laureaci 3 edycji a także Zespół Pieśni i Tańca „Mali Lasowiacy”, ZPiT „Racławice”, zespół taneczny „FRAM”, zespół taneczny „FLIK”, Szkoła Tańca „Samba”. Olbrzymia hala na 1200 miejsc nie pomieściła wszystkich chętnych. Cały koncert rejestrowała Telewizja Polska S.A. Oddział w Rzeszowie. Tym razem szczęście uśmiechnęło się do 17 – letniej Anny Rybackiej z Sandomierza, która zdobyła Grand Prix.

Z roku na rok rosnące zainteresowanie naszą imprezą sprawiło, że podjęliśmy inicjatywę zorganizowania 4 edycji. Czas przygotowań zbiegł się z czasem zmian struktury administracyjnej kraju, dlatego postanowiliśmy rozszerzyć zasięg z wojewódzkiego na ogólnopolski. Z myślą o 4 edycji konkursu powstały nowe teksty i nowe kompozycje znanych i cenionych autorów z naszego regionu, które zostały wydane również na płycie kompaktowej.

Eliminacje wstępne zostały przeprowadzone w 23 ośrodkach w całym kraju a mianowicie w Gdańsku, Krakowie, Szczecinie, Zamościu, Głogowie, Rzeszowie, Przemyślu, Tarnobrzegu, Krośnie, Radomiu, Sandomierzu, Stalowej Woli, Gorzycach, Modliborzycach,, Klimontowie, Połańcu, Nowej Dębie, Annopolu, Trzydniku Dużym, Ostrowcu Świętokrzyskim, Staszowie, Opatowie, Zduńskiej Woli. Do ścisłego finału po przesłuchaniach regionalnych, które odbyły się w dniach 23-25 kwietnia 1999 roku zakwalifikowało się 88 solistów. I to za ich sprawą Tarnobrzeg w dniach 30.04 – 2.05. 1999 roku stał się najbardziej rozśpiewanym miastem w całej Polsce. Koncert Galowy 4 Konkursu Piosenki „Wygraj Sukces” pt. „Pamiętaj żeś szczęśliwy” odbył się 2 maja 1999 r. w Hali Widowiskowo – Sportowej w Tarnobrzegu. Spektakl z udziałem solistów, biorących udział w nagraniu płyty, laureatów konkursu i zespołów: FRAM, FLIK, SAMBA i ZERO – DWA wyreżyserował jak co roku Dariusz Chmielowiec. Gościnnie podczas koncertu wystąpiła Natalia Kukulska. Zdobywczynią nagrody głównej Grand Prix 4 edycji Konkursu Piosenki „Wygraj Sukces” została krakowianka Zuzanna Madejska.

Od 29 kwietnia do 1 maja 2000 r. odbyła się 5 edycja „Wygraj sukces”. Honorowy patronat nad konkursem objęli: Dariusz Kłeczek – Senator RP, Wiktor Stasiak – Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego oraz Prezydent Miasta Tarnobrzeg – Jan Dziubiński.

Co roku udział w konkursie zgłaszała coraz większa liczba uczestników. W roku 2000 byli również wykonawcy z Litwy i Ukrainy. Ogółem w eliminacjach wstępnych wystąpiło 1547 solistów. Eliminacje wstępne odbywały się w 31 miejscowościach (Annopolu, Baranowie Sandomierskim, Białołęce, Brzozowie, Bytomiu, Dęblinie, Głogowie, Goleniowie, Gorzycach, Jaśle, Jeżowem, Kielcach, Klimontowie, Kraśniku, Lubaczowie, Nowej Dębie, Opatowie, Ostrowcu Świętokrzyskim, Połańcu, Radomiu, Radzionkowie, Radymnie, Sandomierzu, Stalowej Woli, Szczecinie, Tarnobrzegu, Trzydniku Dużym, Ulanowie, Zamościu, Zduńskiej Woli, Zgierzu). Organizatorami eliminacji półfinałowych byli: Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Ożarowie, Tarnobrzeski Dom Kultury, Dom Kultury „Lokator” w Zduńskiej Woli, Dom Kultury „Karolinka” w Radzionkowie, Dom Kultury „Słowianin” w Szczecinie, MOK w Głogowie, WDK w Rzeszowie, Klub „Maciuś I” w Gdańsku. Eliminacje półfinałowe zostały również przeprowadzone we Lwowie oraz w Fundacji Kultury Polskiej im. Józefa Montwiła w Wilnie. Ogółem w eliminacjach wyłoniono 122 finalistów. Przesłuchania konkursowe odbyły się w dniach 29, 30 kwietnia 2000 r. w sali widowiskowej TDK. Punktem kulminacyjnym 5 edycji Konkursu Piosenki „Wygraj Sukces” był Koncert Galowy, który miał miejsce w dniu 1 maja w Hali Widowiskowo – Sportowej KS „Siarka”. Solistom towarzyszyły zespoły taneczne: „Fram” z TDK, „Zero – Dwa” z Sokolnik, Grupa Break Crew”, UKS „Sokół” z Gorzyc, Chórek Dziecięcy „Łapu – Capu” z TDK, Klub Rolkowy „Easy Control” oraz „Partner” Przedsiębiorstwo Usług Wysokościowych z Sandomierza – wykonawca efektów scenicznych. Dla potrzeb koncertu zbudowano scenografię, wynajęto oświetlenie i nagłośnienie. Widowisko było rejestrowane przez TV Rzeszów i emitowane w paśmie wspólnym Telewizji Regionalnych. Oprócz wspaniałej, życiowej przygody, kilku dni spędzonych w gronie rozkochanych w muzyce ludzi czekała ich najwspanialsza w polskich konkursach dziecięcych nagroda główna – wycieczka do Eurodisneylandu pod Paryżem dla dwóch osób. Z nagrody tej cieszył się w tym roku Karol Kosior z Tarnobrzega – laureat Grand Prix. Ponadto w każdej z czterech kategorii wiekowych przyznano cenne nagrody rzeczowe i wyróżnienia.

Eliminacje wstępne do 6 edycji Konkursu Piosenki „Wygraj Sukces” odbyły się w dniach od 17 marca do 22 kwietnia 2001 roku w 38 ośrodkach w Polsce. Do przesłuchań wstępnych przystąpiło 1810 uczestników z całego kraju. Eliminacje regionalne w dniach 4 – 27 maja przeprowadziły ośrodki w następujących miejscowościach: Głogowie, Szczecinie, Brzozowie, Zduńskiej Woli, Łodzi, Przeworsku, Ożarowie, Chorzowie, Stalowej Woli, Kozienicach, Warszawie, Toruniu.

W dniach od 15 do 17 czerwca 2001 roku młodzi soliści zaprezentowali swój kunszt wokalny w sali widowiskowej TDK w Tarnobrzegu podczas przesłuchań finałowych. Komisja Artystyczna pod przewodnictwem Krzysztofa Heeringa postanowiła przyznać główną nagrodę Grand Prix VI Edycji Konkursu Piosenki „Wygraj Sukces” Marinie Łuczenko ze Stalowej Woli.

Koncert Galowy prowadził Wiesław Kądziołka a gościnnie ze swoim recitalem wystąpiła Grażyna Łobaszewska. Solistom podczas koncertu towarzyszył zespół taneczny „Fram” i „Flik”. W tym roku została dokonana istotna zmiana w regulaminie. Od tej pory piosenka obowiązkowa (jedna z dwóch, które trzeba było zaśpiewać) mogła pochodzić z którejkolwiek edycji konkursu, a więc do wyboru było aż 62 utwory. Zmieniły się także same płyty. Zadbaliśmy o to by dołączyć do piosenek plik multimedialny.

Rok 2002 to czas przygotowań 7 edycji konkursu. W ciągu poprzednich 6 lat ponad 5500 wykonawców stanęło do rywalizacji o główną nagrodę. Jednocześnie miło nam poinformować, że na wniosek Telewizji Polskiej tarnobrzeski konkurs „Wygraj Sukces” został wpisany do światowego biuletynu FIDOF. Jest to organizacja z siedzibą w Stanach Zjednoczonych zrzeszająca organizatorów największych imprez dla dzieci i młodzieży.

Największym sukcesem naszego konkursu jest popularność piosenek zawartych na fonogramach. Celem była szeroka popularyzacja śpiewania wśród dzieci, samokształcenie muzyczne, poszukiwanie dzieci szczególnie uzdolnionych oraz rozbudzenie twórczości dzieci i młodzieży.

Eliminacje wstępne odbyły się w 42 ośrodkach w kraju w dniach od 22 marca do 21 kwietnia 2002 roku. Eliminacje regionalne od 26 kwietnia do 12 maja miały miejsce w 14 miejscowościach. Absolutnym rekordem w tym roku okazała się liczba uczestników biorących udział w eliminacjach wstępnych; w 7 edycji konkursu wzięło udział 1954 wykonawców. Spośród tak wielu uczestników komisja artystyczna przyznała główną nagrodę Monice Malec z Wrocławia.

Na płycie 8 edycji konkursu znalazło się dziesięć nowych propozycji dla różnych grup wiekowych. Różne style muzyczne, nowoczesne aranżacje, ciekawe teksty, to tylko niektóre zalety płyty. Płyta posiadała plik multimedialny, który można było obejrzeć w przeglądarce internetowej. Po raz pierwszy na płycie znalazł się film w systemie MPEG1 i jako specjalny dodatek został umieszczony hymn Unii Europejskiej.

Eliminacje wstępne do 8 Konkursu Piosenki „Wygraj Sukces” odbyły się w 43 ośrodkach w całej Polsce w terminach od 22 marca do 27 kwietnia 2003r. Do Eliminacji przystąpiło ponad 2000 wykonawców. Nowe ośrodki umożliwiły nam popularyzację konkursu w dotychczas nieznanych rejonach. Kolejnym etapem były eliminacje regionalne w 14 ośrodkach (Brzozów, Chorzów, Głogów, Janów Lubelski, Kozienice, Łódź, Ożarów, Przeworsk, Suwałki, Szczecin, Tarnobrzeg, Warszawa, Wrocław, Zduńska Wola), które odbyły się w dniach od 4 do 23 maja. Przesłuchania finałowe odbyły się w dniach 20 – 21 czerwca 2003 r. w sali widowiskowej TDK. Koncert Galowy w nowej scenografii, którą przygotował Marek Lewandowski, był widowiskiem pełnym kolorów i dobrej zabawy. Laureatem Grand Prix został 15 – letni Sebastian Plewiński z Legnicy, który oczarował publiczność i jurorów rewelacyjnym wykonaniem piosenki pt. „Jaskółka uwięziona” z repertuaru Stana Borysa. Konkursowi towarzyszyła wystawa fotografii Wacława Pintala „Tak było przed rokiem”. Ekspozycja miała miejsce w galerii TDK.

Eliminacje wstępne 9 Konkursu Piosenki „Wygraj Sukces” odbyły się w 50 ośrodkach w Polsce (od 20 marca do 15 kwietnia). Do pierwszego etapu konkursu przystąpiło ponad 2200 solistów. Do eliminacji półfinałowych organizowanych w 17 ośrodkach na terenie całego kraju (4 – 24 maja) zakwalifikowało się około 600 uczestników. W pracach komisji konkursowych eliminacji wstępnych i regionalnych głównych organizatorów reprezentowali: Jarosław Piątkowski, Mariusz Ryś, Marian Zych, współpracowali z nimi: Leszek Dziarek, Anna Pintal. Do ścisłego finału konkursu zakwalifikowano ok. 130 solistów wraz z chórkami towarzyszącymi.

W dniach 25 i 26 czerwca komisja konkursowa wysłuchała prezentacji solistów w sali widowiskowej TDK.W Hali Widowiskowo – Sportowej OSiR w Tarnobrzegu 27 czerwca 2004r odbył się koncert galowy 9 Konkursu Piosenki „Wygraj Sukces”. Podczas koncertu zostały wręczone nagrody i wyróżnienia w poszczególnych kategoriach wiekowych oraz nagroda Grand Prix konkursu. Na scenie prezentowali się laureaci konkursu, zespół taneczny „Fram”, a także soliści- wykonawcy utworów zawartych na płycie 9 edycji. Koncert prowadzili Wiesław Kądziołka i Zuzanna Madejska i obejrzało go około 2000 osób. Laureaci finału otrzymali cenne nagrody rzeczowe i wyróżnienia. Nagrodę Grand Prix- 6-dniową wycieczkę do Eurodisneylandu ufundowaną przez Prezydenta Miasta Tarnobrzeg wyśpiewała Dominika Rydz z Dobronia k/Łodzi, która wykonała bardzo oryginalną i dynamiczną piosenkę pt. „Góralka z Łodzi”.

Organizatorami 10 edycji Konkursu Piosenki „Wygraj Sukces” byli jak co roku Tarnobrzeski Dom Kultury i Studio Pro – Media. Warunkiem udziału w konkursie była prezentacja dwóch piosenek w języku polskim w tym jednej obowiązkowo wybranej z dotychczasowych dziesięciu pakietów Konkursu Piosenki ‚Wygraj Sukces”. Soliści w eliminacjach wstępnych i regionalnych prezentowali dwa utwory, natomiast w finale wykonywali jeden utwór wskazany przez komisję artystyczną eliminacji regionalnych.

W tym roku do eliminacji wstępnych przystąpiło 2335 wykonawców z całej Polski. Eliminacje te odbyły się w 52 ośrodkach kultury na terenie kraju. Kolejny etap to eliminacje regionalne, które miały na celu wyłonienie uczestników finału i odbyły się w 17 ośrodkach. Do finału zakwalifikowało się 125 solistów w czterech kategoriach wiekowych. Koncert Konkursowy miał miejsce w Tarnobrzeskim Domu Kultury w dniach 24-25 czerwca 2005 roku. Po przesłuchaniach finałowych wieczorem odbył się recital Lory Szafran. W niedzielę 26 czerwca w Hali Widowiskowo – Sportowej OSiR w Tarnobrzegu odbył się Koncert Galowy, podczas którego poznaliśmy laureatów poszczególnych kategorii wiekowych oraz zdobywcę nagrody głównej.

To niesamowite widowisko wokalno – taneczne, poprzedzone występem zespołu tanecznego „FRAM” obejrzało ok. 1200 widzów, a reżyserowane było jak co roku przez Dariusza Chmielowca.

Laureatką GRAND PRIX 10 Konkursu Piosenki „Wygraj Sukces” została Izabela Borek z Jaszczwi, która w nagrodę pojechała na 6 dniową wycieczkę do Eurodisneylandu pod Paryżem wraz ze swoim instruktorem.

Ponadto jury w każdej z czterech kategorii wiekowych przyznało 16 cennych nagród rzeczowych i 16 wyróżnień oraz Nagrodę Specjalną – udział w „Wyjątkowych Warsztatach Wokalnych” w Rabce.

12 edycja Konkursu została zorganizowana przez Tarnobrzeski Dom Kultury i Studio „Pro-Media”. W eliminacjach wstępnych przeprowadzonych w 53 ośrodkach kultury na terenie całego kraju, wzięło udział 2 100 wykonawców, do eliminacji regionalnych, w 14 ośrodkach, nominowanych zostało 640.
Finał 12 edycji odbył się 22 i 23 czerwca 2007 r. w Tarnobrzeskim Domu Kultury. Wzięło w nim udział 109 solistów. Grand Prix otrzymał Łukasz Lipski z Łomży.

W 42 ośrodkach kultury zorganizowano eliminacje wstępne 13 edycji Konkursu Piosenki “Wygraj sukces”. Odbywały się one w dniach 7-14 kwietnia 2008 r., natomiast eliminacje regionalne w 5 instytucjach kultury w dniach 4 -31 maja 2008 r. Finał konkursu w dniach 19-21 czerwca 2008 r., zakończył Koncert Galowy. Laureatką została Marcelina Woźna ze Wschowy.

14 edycja Konkursu dzięki swojej formule stała się szansą dotarcia do dzieci i młodzieży z małych i średnich środowisk. W dniach od 21 marca do 27 kwietnia 2009 r. odbywały się eliminacje wstępne w 42 ośrodkach kultury. W przesłuchaniach wstępnych udział wzięło 1 847 wokalistów. Drugi etap przesłuchań zrealizowano w dniach 27 kwietnia – 16 maja 2009 r. Prezentacje finałowe 14 edycji Konkursu Piosenki “Wygraj sukces” odbyły się 11 i 12 czerwca 2009 r. w sali widowiskowej TDK. Wzięło w nim udział 111 solistów. 13 czerwca 2009 r. w Hali Widowiskowo-Sportowej OSiR w Tarnobrzegu odbył się Koncert Galowy z udziałem wszystkich wokalistów i zespołów tanecznych. Nagrodę Grand Prix wyśpiewała Aleksandra Betańska z Warszawy.

15 edycja festiwalu odbywała się w 3 etapach w 4 kategoriach wiekowych. Finał Konkursu odbył się w dniach 23-25 września 2010 r., zakończył się Koncertem Galowym 25 września 2010 r. w sali widowiskowej TDK. Zwycięstwo wywalczył Mateusz Wiśniewski z Rypina.

16 edycja Festiwalu Piosenki w Tarnobrzegu rozpoczęła się eliminacjami wstępnymi w 58 miastach w Polsce w dniach 28 marca – 2 kwietnia 2011 r., eliminacje regionalne w 15 ośrodkach od 18 kwietnia do 8 maja. Zmagania finałowe odbywały się od 30 maja do 1 czerwca 2011 r. Komisja artystyczna nagrodę główną przyznała Krzysztofowi Iwaneczko z Przemyśla.

Do 17 Konkursu Piosenki Wygraj Sukces zgłosiło się.,….. młodych wokalistów. Eliminacje wstępne trwały od 16 do 28 marca 2012 r., odbyły się w 54 ośrodkach, zaś eliminacje regionalne, trwające od 16 kwietnia do 13 maja 2012 r., w 15 ośrodkach. Osoby zakwalifikowane do finału prezentowały swoje możliwości wokalne w dniach 7 i 8 czerwca 2012 r. Grand Prix, wręczone podczas wielkiego finału 9 czerwca 2012 r. w TDK przypadło Alicji Rega z Rzeszowa.

18 edycja Konkursu, jak co roku przyciągnęła tłumy dzieci i młodzieży. Kwalifikacje wstępne (5-15 kwietnia 2013 r.) w 58 miastach wyłoniły 2274 młodych wokalistów do kwalifikacji regionalnych (6-22 maja 2013 r.) w 15 ośrodkach. Prezentacje finałowe z udziałem 120 solistów trwały 12, 13 i 14 czerwca 2013 r. w sali widowiskowej TDK, zaś koncert galowy odbył się 15 czerwca 2013 r. Podczas finału wyłoniono zwycięzcę Grand Prix – Dianę Ciecierską, reprezentującą Tarnobrzeski Dom Kultury.

Kwalifikacje wstępne 19 edycji Konkursu odbywały się w 59 ośrodkach od 28 marca do 7 kwietnia 2014 r. z udziałem 2178 solistów. Kwalifikacje regionalne w 16 ośrodkach trwały od 5 do 17 maja 2014 r. Do przesłuchań finałowych zakwalifikowało się 120 wykonawców, którzy 12 i 13 czerwca prezentowali się w sali widowiskowej Tarnobrzeskiego Domu Kultury. 14 czerwca 2014 r. odbył się Koncert Galowy, Grand Prix otrzymała Agata Wietrzycka z Łodzi.

Jubileuszowa 20 edycja święta piosenki rozpoczęła się kwalifikacjami wstępnymi w 56 ośrodkach w dniach od 21 do 30 marca 2015 r. Do tego etapu przesłuchań zgłosiło się 2157 uczestników. Wokaliści, których wytypowano do dalszych zmagań przystąpili do kwalifikacji regionalnych w 16 ośrodkach – od 28 kwietnia do 9 maja 2015 r. W zmaganiach finałowych trwających 4 i 5 czerwca zmierzyło się 128 młodych piosenkarzy, 6 czerwca 2015 r. wyłoniono zwycięzcę – Jakuba Sułtanowskiego z Zielonej Góry.

Piotr Markut i Mariusz Ryś na czele Tarnobrzeskiego Domu Kultury wraz z Jarosławem Piątkowskim (Studio Pro-Media) sprostali wielkiemu wyzwaniu, jakim była organizacja konkursu. Funkcje biura organizacyjnego konkursu pełnił Dział Amatorskiego Ruchu pod kierownictwem Małgorzaty Grdeń.
Do organizacji zaangażowały się również inne działy Tarnobrzeskiego Domu Kultury: Dział Administracji, Dział Wydawnictw, Dział Organizacji Imprez, oraz wiele innych osób, dzięki którym możliwa była realizacja tej imprezy. Jak każda duża impreza, tak i ta wymagała odpowiednich środków finansowych. Liczni sponsorzy, którzy wspomagali nas w ciągu 20 lat zapewniali bogatą oprawę imprezy i wspaniałe nagrody dla laureatów konkursu. Od 15 edycji fundatorem nagrody głównej- wycieczki do Eurodisneylandu jest Prezydent Miasta Tarnobrzega. Staraliśmy się, aby w jury konkursu zasiadały osoby, które na co dzień współpracują z młodzieżą i dziećmi oraz z gwiazdami polskiej muzyki. Wśród jurorów eliminacji finałowych konkursu w ciągu 20 lat pojawili się: Krzysztof Heering, Elżbieta Skrętkowska, Michał Juszczakiewicz, Grażyna Łobaszewska, Stanisław Steczkowski, Agata Steczkowska, Krystyna Kwiatkowska, Elżbieta Zapendowska, Krzysztof Zwierzyński, Elżbieta Buczyńska, Mariusz Ryś, Janusz Antosiewicz, Leszek Dziarek, Anna Michalak-Pawłowska, Beata Kossowska, Ryszard Pomorski, Irina Wiszniak, Mateusz Polit, Piotr Hajduk, Zdzisław Piątek, Dorota Miśkiewicz, Lora Szafran, Krystyna Stańczak-Pałyga, Jarosław Piątkowski, Marek Sochacki, Wojciech Asiński, Jakub Badach, Marek Bałata, Beata Bednarz, Diana Ciecierska, Aneta Figiel, Patrycja Gola, Agnieszka Jurkiewicz, Michał Jurkiewicz, Karol Kosior, Beata Kossowska, Agnieszka Kowalska, Dariusz Lewandowski, Monika Malec, Dorota Miśkiewicz, Bartłomiej Okoński, Joanna Słowińska, Anna Stępniewska, Katarzyna Wlaźlińska, Marcelina Woźna.

Podczas finałów konkursu dla uczestników odbyły się imprezy towarzyszące: wycieczki do Sandomierza, Krzyżtoporu, Kurozwęk, Arboretum w Bolestraszycach, Krasiczyna, Krzemionek Opatowskich, Bałtowskiego Parku Jurajskiego, Szydłowa i Baranowa Sandomierskiego połączone ze zwiedzaniem zabytków, projekcje filmów, pływalnia kryta, koncerty: Natalii Kukulskiej, Majki Jeżowskiej, Doroty Miśkiewicz, Kuby Badacha, Joanny Słowińskiej, Anny Gadt, Marity Alban Juarez, Agata Gałach, zespołu „Śrubki”, Studia Wokalnego ze Spółdzielczego Domu Kultury w Stalowej Woli, Studia Piosenki i Chórku “Łapu-Capu” z TDK, dyskoteki, pokazy taneczne zespołu FRAM, siłownia, koncerty plenerowe. Mamy nadzieję, że wspólnie udało się nam stworzyć wspaniałą atmosferę, która sprzyjała wymianie doświadczeń i nawiązywaniu nowych przyjaźni.

Konkurs Piosenki “Wygraj sukces” stał się znakomitą okazją do promocji naszego miasta, jak również dla wielu młodych wykonawców szansą sprawdzenia swoich umiejętności wokalnych i spełnienia marzeń.

Wywiad z Jarosławem Piątkowskim TUTAJ

Brak możliwości komentowania.