Premiera płyty 27 stycznia

Tegoroczna 29. płyta „Wygraj Sukces” to wspaniała składanka piosenek w rożnych stylach, z bardzo ciekawymi propozycjami repertuarowymi dla solistów, duetów czy zespołów wokalnych. Mam nadzieję, że piosenki staną się również inspiracją do układów tanecznych czy spektakli muzycznych.
Płytę rozpoczyna melodyjna kompozycja i autorski tekst Barbary Piotrowskiej „Nutkę złap” Pięciolinia i nutki… to zawsze może skończyć się przebojem:)) Wersja instrumentalna została nagrana ze znakomitymi wrocławskimi muzykami: Paweł Lisiecki – gitara, Tomasz Kaczmarek – instrumenty klawiszowe, Wojtek Kors – gitara basowa, Marcin Urszulak – perkusja, a zaśpiewana przez siostrzany duet Hanię i Martynę Nowakowskie. Chórki pod czujnym okiem i uchem Kamili Wolskiej zaśpiewały: Lena Szymańska, Zosia Grandys, Lila Grochal, Michasia Wolska.
Kolejna propozycja to utwór dla wszystkich, którzy lubią piosenkę aktorską:) „Jestem mały kot” tekst Elżbieta Buczyńska, muzyka i aranżacja: Jarosław Piątkowski. Fantastycznie zaśpiewana przez Ulę Rossowską historia małego kotka, w nowym, dziwnym… domu.
Trzecia piosenka to propozycja Juliusza Kamila, który od wielu lat tworzy piosenki dla młodych wokalistów. „W telefonie” to trochę sugestia, apel do rodziców!, którzy niestety też za dużo czasu poświęcają na …telefon. Piosenkę brawurowo zaśpiewała Justyna Rawska.
„Koszmarnie kolorowo” to piosenka ze swoją historią…:) Kompozycja i aranż powstała w czasie pandemii, ale tekst powstał w wyniku konkursu na FB. Bardzo ciekawą historię o kolorach i dynamiczną interpretację zaproponowała Ewelina Grabowska i tym sposobem zadebiutowała na naszej płycie. Magiczne gitary dograł Sebastian Iwanowicz, a chórki zaśpiewali: Emilia Piątkowska, Natalia Gazda, Zuzanna Świstek i Emil Trela.
Natalia Kaczmarek to wokalistka która zaśpiewała premierową piosenkę autorskiego duetu: Nicole Kulesza i Jarosław Piątkowski „Zatrzymaj się”. To dynamiczna piosenka z bardzo ważnym przesłaniem.” Zabierz mnie na najwyższy dach, pokaż świat w którym Ty i ja, mamy czas by wybierać to co najcenniejsze w nas” Jestem pewien, że nowoczesna aranżacja i ciekawy tekst spodobają się słuchaczom i wokalistom.
Wszyscy wiemy, że słowo „dom” ma wiele znaczeń, ale jak wkleimy do niego słowa „rodzina” „miłość”, „spokój” to powstaje znakomita mieszanka emocji i uczuć. „Dom” – tekst napisała Dominika Rydz-Kancler, która również piosenkę zaśpiewała, muzykę napisał Jarosław Piątkowski, bajkową aranżację przygotował Paweł Woźniak wraz z pięknie brzmiącymi skrzypcami Kasi Seremak i delikatnymi chórkami Kamili Wolskiej, Natalii Gazdy i Emila Treli.
„Przytul strach” teoretycznie wykluczające się słowa, ale… nie w naszej piosence:) „Miłość większa niż strach , Koi zły czas, Rozkołysz się w jej dźwięku” tekst: Nicole Kulesza, muzyka: Jarosław Piątkowski i Mateusz Kosmaciński, który stworzył też aranżację. W naszej wersji zaśpiewała ją Kornelia Sadowska wraz uczestnikami III turnusu Obozów Artystycznych.
„Nie drażnić lwa” to przewrotny tytuł kolejnej piosenki, bo przewrotnym, dowcipnym i błyskotliwym był autor tekstu Marek Sochacki, którego nam bardzo brakuje:( Nową wersję przygotował kompozytor, aranżer i producent tej piosenki Robert Wiórkiewicz, a zaśpiewała Aleksandra Kwietniowska będąc w…ósmym miesiącu ciąży. ps. Gratulujemy córeczki:)
Kolejna piosenka też ma swoją historię. Kiedy wybuchła wojna w Ukrainie, w każdym mieście w Polsce zamieszkały ukraińskie rodziny. Tak też poznałem i nagrałem małą dziewczynkę, która zaśpiewała piękną piosenkę dla swojego taty, który pozostał w Kijowie. Bardzo mi się spodobała kompozycja i aranżacja i tak nawiązałem współpracę z Aлександр Kаптюров, który stworzył aranż do mojej nowej piosenki „Pozwól płynąć”. Tekst napisała Nicole Kulesza, a swoim aksamitnym głosem upiększyła całość Ania Laskowska.
I niestety już ostatnia piosenka na tegorocznej płycie i kolejna historia. Sandra Mika to wspaniała osoba, która wielokrotnie była uczestnikiem i laureatem konkursu „Wygraj Sukces”. Nagrała też na naszych płytach taki hity jak „Płacze moje serce” ,czy „Jadą kolędnicy”. Teraz pisze własne piosenki i wraz z Kajetanem Borowskim nagrali utwór „Jedno niebo”. To znakomita propozycja dla wokalistek, które chcą pokazać swoją skalę głosu, dynamikę i charyzmę.

Różnorodność to charakterystyczna cecha naszych płyt:) Mamy nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie, dla swoich dzieci, dla swoich podopiecznych.
Pozdrawiam i zapraszam JAROSŁAW PIĄTKOWSKI

Wszystkie nasze nowe piosenki:) ZAPRASZAMY NA NASZ KANAŁ YT‼

https://youtube.com/playlist?list=PLvr85djd00N1xmbfUAQRsf68fjG7Edd4n&si=wpCUOyNR990iItx1

Brak możliwości komentowania.